Blog opisuje tematykę włosów i wszystkiego co związane z włosami. Pielęgnacja włosów, łysienie, różne dolegliwości oraz sposoby ich zwalczania.
Blog > Komentarze do wpisu

Rodzaje włosów u człowieka

"...Istnieją różne odmiany włosów, które współwystępują na ludzkim ciele. Ich rozwój rozpoczyna się już w życiu płodowym, kiedy to maluch pokryty jest wełnistymi włoskami (puchem). Krótko przed urodzeniem lub tuż po porodzie włosy te zanikają i ustępują miejsca mocniejszym. W okresie dojrzewania płciowego wyrastają tzw. włosy dojrzałości..."

Włosy służą do ochrony ciała ludzkiego i zwierzęcego przed czynnikami zewnętrznymi. Ich skupiska przeznaczone są do ochrony przed zimnem (włosy głowy), lub też zapobiegają dostawaniu się cząsteczek kurzu i brudu do znajdujących się pod nimi wrażliwych organów, np. oczu, nosa czy uszu. Istnieją różne odmiany włosów, które współwystępują na ludzkim ciele. Ich rozwój rozpoczyna się już w życiu płodowym, kiedy to maluch pokryty jest wełnistymi włoskami (puchem). Krótko przed urodzeniem lub tuż po porodzie włosy te zanikają i ustępują miejsca mocniejszym. W okresie dojrzewania płciowego wyrastają tzw. włosy dojrzałości. Po tym okresie występuje więc obok włosów na głowie, rzęs, brwi również owłosienie pod pachami, w miejscach intymnych oraz na piersiach i twarzy mężczyzny. W starszym wieku owłosienie umacnia się, zwłaszcza w nosie i uszach u mężczyzn oraz na twarzach niektórych kobiet (tzw. kobiece wąsy), co ma związek z zachodzącymi w ich organizmie zmianami hormonalnymi.

sobota, 12 września 2009, handsomemen

Polecane wpisy

Z czym to się czyta?

Blog opisuje tematykę włosów i wszystkiego co z włosami jest związane. Pielęgnacja i stylizacja włosów, łysienie i jego odmiany, różne dolegliwości oraz sposoby ich zwalczania.

pieknewlosy.blox.pl

W przypadku gdy potrzeba zdobyć trochę inspiracji na napisanie kolejnego artykułu warto skorzystać z pomocy takich stron jak: Blip, Twitter, Flaker. Na nich ludzie umieszczają różne ciekawostki nawet o włosach więc łatwo napisać jakiś tekst i uzupełnić swojego bloga. Artykuły do przedruku na temat łysienia to także bardzo dobre źródło na zdobycie zupełnie darmowej treści na swoje strony.